Kadra pedagogiczna Szkoły to nauczyciele o wysokich kwalifikacjach uczący równolegle w szkołach państwowych, pedagodzy akademiccy z tytułami naukowymi profesora zwyczajnego i doktora oraz czynni grający muzycy

Newsletter

ZERÓWKA MUZYCZNA

Wpisany przez Ewa Zielińska poniedziałek, 29 sierpnia 2016 11:55

Zapraszamy dzieci w wieku 3- 6 lat do "zerówki muzycznej"- tj. na autorskie zajęcia muzyczne według Carla Orffa przygotowujące do nauki w szkole muzycznej, rozwijające wyobraźnię, poczucie rytmu, wrażliwość i wprowadzające w świat muzyki.
W tym roku szkolnym zajęcia odbywają się 2 razy w tygodniu w środy i piątki w godz. 17.15 - 18.00.


Zapraszamy do zapisów
Koszt miesięczny: 120 zł

Zabawy muzyczne według Carla Orffa budzą uczucia, kształtują wrażliwość emocjonalną, wpływają na rozwój intelektualny oraz przygotowują do późniejszych egzaminów wstępnych do szkoły muzycznej. Dzieci śpiewają piosenki, wystukują rytmy, wykonują tańce do muzyki klasycznej, grają na instrumentach perkusyjnych i potrafią rozpoznać emocje, które zawarte są w krótkich utworach muzycznych.
   

PLAN ZAJĘĆ ZBIOROWYCH 2016/17 SZKOŁA II STOPNIA

Wpisany przez Ewa Zielińska wtorek, 28 czerwca 2016 13:05

PLAN ZAJĘĆ ZBIOROWYCH NA ROK SZKOLNY 2016/17

SZKOŁA II STOPNIA

KSZTAŁCENIE SŁ. _- dr Małgorzata Waszak sala nr 12

czwartki:

15.30 – 17.00 – grupa I

17.00 – 18.30 – grupa II

18.30 – 20.00 – grupa III

 

HISTORIA MUZYKI, LITERATURA MUZYCZNA- mgr  Dariusz Waszak_

sala nr 5

poniedziałki:

15.00 – 17.15 – kl. III ( historia muz. + liter.muz)

17.15 – 19.30 – kl. IV ( historia muz. + liter. muz)

czwartki:

15.30 – 17.00 – kl. II ( historia muz.)

17.00 – 18.30 – kl. I ( historia muz)

 

HARMONIA, FORMY MUZYCZNE, ZASADY MUZYKI Z EL. EDYCJI NUT - dr hab.  Sławomir Zamuszko sala nr 12

poniedziałki:

19.15 – 20.45 – kl. V harmonia

wtorki:

17.45 – 18.30 – kl. I zasady muzyki z elem. edycji nut

18.30 – 19.15 – kl. II - zasady muzyki z elem. edycji nut

19.15 – 20.45 – kl. IV harmonia

piątki:

17.45 – 19.15 – kl. III harmonia

19.15 – 20.45 – kl. IV formy muzyczne

soboty:

10.15 – 11.45 – kl. III formy muzyczne

 

CHÓR SZKOLNY  – mgr  Agnieszka Maślanka sala nr 2

poniedziałki:

17.45 – 19.15

ORKIESTRA – prof. dr hab. Szymon Kawalla aula nr 19

soboty:

8.00 – 8.45 – próba sekcji instrumentów dętych, perkusji, akordeonu

8.45 – 10.15 – próba całej orkiestry

10.15 – 11.00 – próba sekcji instrumentów smyczkowych

 

PODSTAWY GRY AKTORSKIEJ, DYKCJA I RECYTACJA ( dla wydz wokalnego ) –  mgr Sebastian Ryś sala nr 2

soboty

13.00  - 15.15


Zajęcia indywidualne z instrumentu/przedmiotu głównego oraz fortepianu dodatkowego - ustala osobiście uczeń z nauczycielem prowadzącym

   

PLAN ZAJĘĆ ZBIOROWYCH 2016/17 SZKOŁA I STOPNIA

Wpisany przez Ewa Zielińska wtorek, 28 czerwca 2016 13:00


PLAN ZAJĘĆ ZBIOROWYCH NA ROK SZKOLNY 2016/17

SZKOŁA I STOPNIA

KSZTAŁCENIE SŁUCHU, RYTMIKA – mgr Renata Gregorczuk sala nr 8

poniedziałki:

14.15 – 15.00 – kl.I dz. A (rytmika.)

15.00 - 15.45 – kl. VI dz.B (ksz. sł.)

15.45 – 16.30 – kl. III dz.A ( kszł. sł. )

16.30 – 17.15 – kl. II dz.A ( rytmika )

17.15 – 18.00 – kl. III dz.B ( kszł. sł. )

18.00 – 18.45 – kl. VI dz.A ( kszł. sł .)

18.45 – 19.30 – kl. IV dz. A+B ( kszł. sł. )

wtorki:

15.00 – 16.30 – kl. IIdz. B ( kszł. sł. + rytmika)

16.30 – 17.15 – kl. II mł. ( kszt. sł)

17.15 – 18.45 – kl. I dz. B ( kszł. sł. + rytmika ł.)

18.45 – 20.15 – kl. IV mł. ( kszt. sł.)

środy:

14.15 – 15.45 – kl. I dz.A ( kszł. sł. + rytmika. )

15.45 – 16.30 – kl. VI dz.A ( kszł. sł.)

16.30 – 18.00 – kl. II dz.A ( kszł. sł. + rytmika.)

18.00 – 18.45 – kl. IV dz.A+B ( ksz. sł)

czwartki:

16.30 – 17.15 – kl. II mł. ( kszł. sł.)

17.15 – 18.00 – kl. I dz. B ( rytmika)

18.00 – 18.45 – kl. II dz. B ( rytmika.)

piątki:

15.00 – 16.30 – kl. III dz.A ( kszł sł. + rytmika)

16.30 – 18.00 – kl. III dz.B ( kszł. sł+ rytmika )

17.15 – 18.00 – kl. III dz. B+C ( rytmika )

18.00 – 18.45 – kl. VI dz.B ( kszł. sł )

 

KSZTAŁCENIE SŁUCHU – dr hab. Sławomir Zamuszko sala nr 12

poniedziałki:

17.45 -19.15 – kl V dz.

soboty:

8.45 – 10.15 – kl. I mł.

11.45 – 13.15 – kl. III mł.

 

KSZTAŁCENIE SŁUCHU – lic. Monika Szczęsna sala nr 8

soboty 9.00 – 10.30 kl. III dz. C ( kszł. sł)

 

AUDYCJE MUZYCZNE –  mgr Urszula Grzesińska_____________________________sala nr 5

soboty:

10.15 – 11.00 – kl. I mł.

11.00 – 11.45 – kl. VI dz.

11.45 – 12.30 – kl. II mł.

12.30 – 13.15 – kl. IV dz.

13.15 – 14.00 – kl. III mł.

14.00 – 14.45 – kl. Vdz.

 

CHÓR SZKOLNY ( od kl. IV dz i od kl. I mł.) –mgr  Agnieszka Maślanka  sala nr 2

poniedziałki:

17.45 – 19.15

 

ORKIESTRA (od kl. IV dz)- prof. dr hab. Szymon Kawalla aula nr 19

soboty:

8.00 – 8.45 – próba sekcji instrumentów dętych, perkusji, akordeonu

8.45 – 10.15 – próba całej orkiestry

10.15 – 11.00 – próba sekcji instrumentów smyczkowych

 

ZAJĘCIA ORFFA / ZERÓWKA MUZYCZNA PRZYGOTOWUJĄCA DO SZKOŁY MUZYCZNEJ

mgr Anna Waszczeniuk sala nr 2:

środy i piątki 17.15 – 18.00

 

OBJAŚNIENIA:

kl. I dz. A i B - klasy pierwsze "dziecięce" ( dla dzieci rozpoczynających naukę w cyklu 6 letnim)

kl. I mł. - klasa pierwsza "młodzieżowa" ( dla dzieci rozpoczynających naukę w cyklu 4 letnim)

Zajęcia indywidualne z instrumentu głównego i fortepianu dodatkowego ustala uczeń ( rodzice) osobiście z nauczycielem w dniu rozpoczęcia roku szkolnego.

 

 

   

2016-06-18 POŁUDNIE Z POEZJĄ

Wpisany przez Ewa Zielińska wtorek, 07 czerwca 2016 16:42



''P O Ł U D N I E  Z  P O E Z J Ą''

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

na

AUDYCJĘ RECYTATORSKĄ

w ramach zajęć aktorskich oraz dykcji i recytacji

w wykonaniu

uczennic wydziału wokalnego

 

W programie:

Recytacja fragmentów „Pana Tadeusza”

A. Mickiewicza oraz Sonetów W. Shakespeare'a

Prowadzenie klasy: Sebastian Ryś



18 czerwca ( sobota), godz. 12.00

sala nr 9 - siedziba szkoły

Wstęp wolny

   

KONCERTY GALOWE NA ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2015/16

Wpisany przez Ewa Zielińska wtorek, 07 czerwca 2016 16:34

SERDECZNIE ZAPRASZAMY MIŁOŚNIKÓW MUZYKI KLASYCZNEJ

na cykl Koncertów Galowych z okazji zakończenia roku szkolnego w naszej szkole:


CZĘŚĆ I: 15 czerwca (środa) godz. 18.30:

Koncert Galowy ORKIESTRY pod dyr. prof. Szymona Kawalla

Miejski Dom Kultury w Wołominie - Sala Widowiskowa, ul. Mariańska 7

 

CZĘŚĆ II: 20 czerwca (poniedziałek) godz. 18.00:

Koncert Galowy SOLIŚCI

Miejski Dom Kultury w Wołominie - Sala Widowiskowa  ul. Mariańska 7

 

 

CZEŚĆ III: 22 czerwca ( środa) godz. 18.00

Koncert Galowy SOLIŚCI

Miejski Dom Kultury w Wołominie - Sala Widowiskowa, ul. Mariańska 7

 

 

Na wszystkie koncerty WSTĘP WOLNY

 

   

Majowe spotkania z muzyką klasyczną w wykonaniu naszych uczniów

Wpisany przez Ewa Zielińska środa, 11 maja 2016 13:22

Serdecznie zapraszamy na Majowe spotkania z muzyką klasyczną, czyli cykl audycji szkolnych w wykonaniu naszych uczniów:
  • AUDYCJA w wykonaniu tegorocznej dyplomantki szkoły II stopnia DOMINIKI KACPRZAK ( z klasy skrzypiec p. Dominiki Karwowskiej)
    w dniu 14 maja ( sobota) godz. 14.00, aula nr 9
W programie: J. S. Bach, G. Tartini, B. Smetana
Przy fortepianie Paweł Rozbicki
  • AUDYCJA w wykonaniu uczniów klasy skrzypiec p. Lidii Treszczotki
w dniu 19 maja ( czwartek) godz. 17.30
aula nr 9
  • AUDYCJA w wykonaniu uczniów klas skrzypiec p. Agnieszki Wojakowskiej i p. Dominiki Karwowskiej
w dniu 19 maja ( czwartek) o godz. 18.00 - ( po audycji klasy p. Lidii Treszczotki)
aula nr 9

Polecamy Cool
Na wszystkie audycje wstęp wolny
   

WYRÓŻNIENIE dla flecistki

Wpisany przez Ewa Zielińska poniedziałek, 09 maja 2016 13:13

Nasza uczennica LIWIA SZYMAŃSKA ( klasa fletu p. Moniki Walter - Rosiak) zdobyła WYRÓŻNIENIE na X Płońskim Festiwalu Instrumentów Dętych Drewnianych odbywającym się w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Płońsku w dniach 6-7 maja
GRATULUJEMY UCZENNICY i NAUCZYCIELOWI PROWADZĄCEMU  ;)
   

NABÓR KANDYDATÓW DO SZKOŁY II STOPNIA

Wpisany przez Ewa Zielińska czwartek, 21 kwietnia 2016 13:08

Uprzejmie informujemy, że rozpoczynamy nabór kandydatów do szkoły II stopnia na rok szk. 2016/17 na wydziały: instrumentalny i wokalny.
Zgłoszenia: telefonicznie, mailowo lub osobiście ( zapraszamy w godzinach pracy szkoły pon - pt 14.00 - 19.30, sob 8.00 - 14.00).
Terminy egzaminów wstępnych do szkoły II stopnia - ustalane są indywidualnie z kandydatem.
Zapraszamy ;)
   

"NARODOWI POLSKIEMU POŚWIĘCAM..."

Wpisany przez Ewa Zielińska sobota, 16 kwietnia 2016 07:14

Narodowi Polskiemu poświęcam...”

Franciszek Lessel



S E R D E C Z N I E

Z A P R A S Z A M Y

na koncert z okazji

1050  R O C Z N I C Y   C H R Z T U   P O L S K I



Wykonawcy:

Monika Walter-Rosiak – flet

Paweł Rozbicki – fortepian

Orkiestra szkolna - pod dyr. Szymona Kawalla



Koncert odbędzie się dnia 27 kwietnia o godz.17.30

Sala Widowiskowa Miejskiego Domu Kultury w Wołominie, ul. Mariańska 7

 

W programie:

R. Kreutzer/ H. Czyż - Etiuda nr 2 na orkiestrę

Fr. Lessel - Wariacje na flet i orkiestrę

Fr. Lessel  - Kaprys i Wariacje Narodowi Polskiemu poświęcone na fortepian i orkiestrę

 

 

W S T Ę P   W O L N Y

   

NABÓR KANDYDATÓW DO SZKOŁY NA ROK SZKOLNY 2016/17

Wpisany przez Ewa Zielińska piątek, 08 kwietnia 2016 12:29

ROZPOCZĄŁ SIĘ NABÓR KANDYDATÓW DO SZKOŁY NA NOWY ROK SZKOLNY 2016/17
Zapraszamy dzieci od 6 roku życia oraz młodzież.

Przesłuchania wstępne do szkoły odbywają się w:
poniedziałki (15.30 - 19.00), środy ( 15.30 - 19.00), czwartki ( 15.30 - 19.30), najlepiej po wstępnym umówieniu telefonicznym tel. 22 787 21 00 w godz. 14.00 - 19.00

ZAPRASZAMY TAKŻE WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH NAUKĄ W NASZEJ SZKOLE NA KONCERTY I AUDYCJE MUZYCZNE W WYKONANIU NASZYCH UCZNIÓW ( NA KTÓRE ZAWSZE JEST WSTĘP WOLNY) - bieżące informacje w zakładce

" KONCERTY i AUDYCJE".

   
Odsłon : 88463