mgr sztuki PAWEŁ SEWERYN ROZBICKI (08.01.1948 – 21.12.2020)

Założyciel, wieloletni dyrektor i pedagog fortepianu Prywatnej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Wołominie.

Pianista, pedagog i kameralista. Absolwent PWSM im. Fr. Chopina w Warszawie.

Poprzez swe liczne działania artystyczne stworzył wspaniałą wizytówkę miasta i całego powiatu. Dzięki temu w 1997 roku szkoła zdobyła I Nagrodę w Konkursie na Najwartościowsze Wydarzenie Roku w Wołominie, a jej założyciel został uznany Wołominiakiem Roku.

Zaczynał w prywatnym ognisku muzycznym w Wołominie. Kiedy otrzymał od rodziców Polonezy i Mazurki Chopina zaczął dużo grać. Tak trafił do pani Ireny Kirjackiej, znanej wykładowczyni w liceum muzycznym w Warszawie. Tam zaczął intensywną naukę gry na fortepianie. Po liceum były studia, po studiach pierwsza praca jako pianista CZAWP.

Wieloletni solista i akompaniator w Estradzie Stołecznej. Oprócz koncertów w licznych miastach polskich, w Sali Kongresowej PKiN w Warszawie, Operze Warszawskiej i Wrocławskiej, grał również w Budapeszcie, Berlinie, Pradze, Bratysławie, Wiedniu (w towarzystwie czołowych polskich artystów). Koncerty te były transmitowane przez Interwizję. Pianista – korepetytor w Teatrze Wielkim. Wieloletnia współpraca z Teatrem Polskim w Warszawie (I fortepian w „Kramie z piosenkami”,” Zielonej Gęsi” z Irena Kwiatkowską, „ Pastorałce” wg L. Schillera). Niegdyś nagrywał „Podwieczorki przy mikrofonie”.

Ponad 20 lat współpracował z Akademią Muzyczną im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy uczestnicząc, jako pianista, w kształceniu chórmistrzów w ramach Studiów Podyplomowych.

Klasykę wykonywał zawsze, ale nie stronił też od muzyki rozrywkowej. Grał utwory od Bacha do Grzegorza Turnaua.

Razem z śp. księdzem prałatem Janem Sikorą organizował koncerty muzyki organowej i kameralnej na które przychodziły tłumy ludzi. Odbył się cały cykl koncertów w kościele przy ul. Kurkowej w Wołominie, na które udało się zaprosić prawdziwe sławy muzyki poważnej. Część z nich prowadził sam Bogusław Kaczyński.

Zapraszał do Wołomina uczestników Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. F. Chopina.